Odds Perlawanan Sukan Terkini & Paling Kompetitif di Malaysia – 7winph

Pantau odds perlawanan dari lebih 30 sukan serentak di 7winph — EPL, Liga Super Malaysia, badminton, kriket, dan e-sukan. Odds dikemas kini secara langsung supaya anda sentiasa mendapat nilai terbaik sebelum membuat keputusan pertaruhan.

Odds Langsung 30+ Sukan Berlesen & Selamat Kemas Kini Setiap Saat
7winph
LANGSUNG
Man City vs Arsenal 1.72 / 3.50 / 4.80 JDT vs Selangor FC 1.65 / 3.30 / 5.20 Lee Zii Jia vs Axelsen 2.85 / – Liverpool vs Chelsea 2.10 / 3.20 / 3.60 MLBB MPL MY Finals 1.95 / 1.85 Real Madrid vs Barcelona 2.30 / 3.25 / 2.95 India vs Australia T20 1.88 / 1.92 Penang FC vs Kedah 2.45 / 3.10 / 2.80
0
Perlawanan Hari Ini
0
Kadar Bayaran (RTP)
0
Kategori Sukan
0
Pasaran Aktif

Memahami Odds Perlawanan: Panduan Asas untuk Pemain Malaysia

Odds perlawanan adalah nadi kepada setiap aktiviti pertaruhan sukan. Bagi pemain Malaysia yang baru mula mencuba pertaruhan dalam talian, memahami cara odds berfungsi adalah langkah pertama yang paling penting. Di 7winph, kami menyediakan odds yang dikemas kini secara masa nyata untuk semua sukan utama — bermakna anda tidak pernah ketinggalan peluang terbaik, tidak kira sama ada anda bertaruh dari Kuala Lumpur, Pulau Pinang, Johor Bahru, atau mana-mana pelosok Malaysia.

Secara asasnya, odds adalah nombor yang mencerminkan berapa banyak wang yang akan anda terima jika taruhan anda berjaya. Contohnya, jika anda meletakkan RM100 pada odds 2.50, anda akan menerima RM250 jika menang — termasuk modal asal anda. Berbeza dengan kasino di mana rumah sentiasa menang dalam jangka panjang, pertaruhan sukan memberi peluang kepada pemain yang bijak menganalisis maklumat untuk mendapat kelebihan yang konsisten. Inilah sebab 7winph memberi penekanan besar kepada kualiti dan ketepatan odds yang kami paparkan.

Tahukah Anda? Odds yang lebih tinggi bermakna kemungkinan yang lebih rendah — tetapi pulangan yang lebih besar. Di 7winph, kami memastikan margin pasar kami antara yang paling nipis di Malaysia, memberikan nilai lebih baik kepada pemain berbanding platform lain.

Jenis-jenis Odds yang Tersedia di 7winph

Platform 7winph menyokong pelbagai format odds untuk memenuhi keperluan pemain dari pelbagai latar belakang. Format odds Perpuluhan (Decimal) adalah yang paling popular di Malaysia dan paling mudah untuk dikira. Jika odds untuk JDT menang ialah 1.90 dan anda bertaruh RM100, kemenangan anda adalah RM190. Mudah, bukan?

Selain format perpuluhan, 7winph juga menawarkan Handicap Asia yang sangat popular dalam kalangan pemain bola sepak Malaysia. Ini kerana Handicap Asia menyamakan padang permainan antara dua pasukan yang tidak setara kekuatannya, memberikan nilai odds yang lebih adil. Contoh mudah: jika Johor Darul Ta'zim (JDT) memberi handicap -1 kepada Kedah FC, JDT perlu menang dengan dua gol lebih untuk taruhan JDT berjaya. Jika JDT menang 1-0 sahaja, taruhan pulang modal.

Pasaran Over/Under pula memberikan fleksibiliti kepada pemain yang tidak mahu memilih pihak mana akan menang, tetapi sebaliknya menjangka berapa banyak gol atau mata yang akan dicetak. Ini sangat berguna untuk perlawanan di mana kekuatan dua pasukan hampir setara, dan anda lebih yakin tentang corak permainan berbanding keputusan akhir.

7winph

Odds Perlawanan Terkini

English Premier League
LANGSUNG
Manchester City
VS
Arsenal FC
73' | Etihad Stadium
Man City1.72
Seri3.50
Arsenal4.80
Liga Super Malaysia
Malam Ini 20:45
Johor DT
VS
Selangor FC
Stadium Larkin, JB
JDT1.65
Seri3.30
Selangor5.20
La Liga
Sabtu 03:00
Real Madrid
VS
FC Barcelona
Santiago Bernabéu
Real Madrid2.30
Seri3.25
Barcelona2.95
Liga Premier Malaysia
Ahad 16:00
Penang FC
VS
Kedah FC
Stadium Majlis Bandar Pulau Pinang
Penang2.45
Seri3.10
Kedah2.80
BWF World Tour Finals
LANGSUNG
Lee Zii Jia (MAS)
VS
Viktor Axelsen (DEN)
Set 2 | 14-11
Lee Zii Jia2.85
Axelsen1.42
All England Open
Esok 14:00
Aaron/Wooi Yik (MAS)
VS
Fajar/Rian (INA)
Utilita Arena Birmingham
Aaron/Wooi Yik2.20
Fajar/Rian1.68
MPL Malaysia Season 15 Finals
Jumaat 19:00
Team Bosskurr
VS
Todak
MLBB – Best of 5
Bosskurr1.95
Todak1.85
DOTA 2 – The International
Sabtu 20:00
Team Spirit
VS
Tundra Esports
DOTA 2 – Best of 3
Team Spirit1.78
Tundra2.02
ICC T20 World Cup
LANGSUNG
India
VS
Australia
Over 12.3 | India 98/2
India1.88
Australia1.92
IPL 2026 – Final
Ahad 19:30
Mumbai Indians
VS
Chennai Super Kings
Narendra Modi Stadium
Mumbai2.05
Chennai1.78
7winph

Perbandingan Odds: 7winph vs Pasaran Purata

Lihat sendiri bagaimana odds 7winph memberikan nilai lebih baik untuk pemain Malaysia.

Perlawanan Pasaran Odds Purata Pasaran Odds 7winph
Man City vs Arsenal Man City Menang 1.65 1.72+4.2%
JDT vs Selangor Handicap -0.5 JDT 1.82 1.90+4.4%
EPL Over/Under Over 2.5 Gol 1.78 1.86+4.5%
Lee Zii Jia vs Axelsen Lee Zii Jia Menang 2.70 2.85+5.6%
India vs Australia T20 India Menang 1.80 1.88+4.4%
MLBB MPL Finals Bosskurr Menang 1.87 1.95+4.3%

Perbandingan berdasarkan data pasaran purata. Odds boleh berubah mengikut masa. Daftar di 7winph untuk akses odds terkini.

Cara Membaca dan Menggunakan Odds dengan Bijak di 7winph

Ramai pemain Malaysia membuat kesilapan asas — mereka memilih pasukan atau pemain kegemaran mereka tanpa mengambil kira nilai odds yang ditawarkan. Konsep "value betting" adalah asas kepada kejayaan jangka panjang dalam pertaruhan sukan. Secara ringkasnya, anda mencari situasi di mana odds yang ditawarkan oleh 7winph adalah lebih tinggi daripada yang sepatutnya berdasarkan analisis anda sendiri.

Contoh mudah: jika anda menganalisis perlawanan Liga Super Malaysia dan percaya JDT mempunyai 60% peluang menang, maka nilai odds yang adil adalah sekitar 1.67. Jika 7winph menawarkan odds 1.90 untuk JDT menang, ini adalah pertaruhan bernilai kerana odds yang ditawarkan lebih baik dari nilai sebenar. Dalam jangka panjang, pemain yang konsisten mencari situasi seperti ini akan mendapat kelebihan berbanding pemain yang bertaruh secara membuta.

Satu lagi faktor penting yang sering diabaikan adalah pergerakan odds sebelum perlawanan. Di 7winph, anda boleh melihat bagaimana odds bergerak dari semasa ke semasa. Jika odds untuk sesebuah pasukan turun mendadak — katakan dari 2.50 ke 1.90 — ini mungkin menandakan ada maklumat baharu seperti kecederaan pemain kunci pihak lawan, keadaan cuaca yang memihak, atau tekanan pertaruhan besar dari sumber yang dipercayai. Memantau pergerakan odds ini boleh memberikan isyarat berharga sebelum anda membuat keputusan akhir.

Peringatan Bertanggungjawab: Odds yang tinggi tidak semestinya bermaksud peluang yang lebih baik. Sentiasa bertaruh dalam had kemampuan anda. Untuk maklumat lanjut tentang pertaruhan bertanggungjawab, lawati halaman Permainan Bertanggungjawab kami.

Odds Langsung (In-Play) — Peluang Ekstra di 7winph

Salah satu kelebihan besar 7winph berbanding platform lain adalah sistem pertaruhan langsung (in-play) yang canggih. Odds dikemas kini setiap beberapa saat semasa perlawanan sedang berlangsung — memberi peluang kepada pemain yang menonton perlawanan secara langsung untuk memanfaatkan momentum permainan. Jika anda nampak pasukan A mendominasi perlawanan tetapi masih belum menjaringkan gol, odds untuk pasukan A sering masih agak menarik sebelum gol pertama berlaku.

Pertaruhan langsung di 7winph tersedia untuk semua sukan utama — dari bola sepak EPL dan Liga Super Malaysia, hingga ke perlawanan badminton BWF, kriket IPL, dan e-sukan MLBB. Antara muka langsung 7winph direka supaya ringan dan cepat dimuat, sesuai untuk sambungan 4G dan 5G Malaysia, memastikan anda tidak ketinggalan sebarang peluang kerana masalah teknikal.

Untuk memulakan pertaruhan di 7winph, anda hanya perlu mendaftar akaun percuma dan membuat deposit menggunakan kaedah pembayaran Malaysia kegemaran anda — sama ada DuitNow QR, Touch 'n Go eWallet, GrabPay, Boost, ShopeePay, atau FPX melalui Maybank2u dan CIMB Clicks. Deposit minimum hanya RM10, dan ahli baru layak menerima bonus selamat datang sehingga RM888 untuk memulakan perjalanan pertaruhan mereka bersama 7winph.

7winph

Cara Tukar Odds Kepada Kebarangkalian (%)

Formula mudah: Kebarangkalian (%) = 100 ÷ Odds Perpuluhan. Contoh: Odds 2.00 = 50% kebarangkalian menurut pasaran.

Odds 1.50 → Kebarangkalian Tinggi67%
Odds 1.72 → Man City Menang (Anggaran)58%
Odds 2.00 → Peluang Seimbang50%
Odds 2.85 → Lee Zii Jia Menang (Underdog)35%
Odds 5.00 → Jangkaan Luar (Underdog Besar)20%

Dasar Privasi 7winph: Semua data peribadi dan maklumat aktiviti pertaruhan anda di platform 7winph dilindungi sepenuhnya. Kami menggunakan enkripsi SSL 256-bit dan tidak berkongsi data anda tanpa kebenaran mengikut Dasar Privasi kami. Untuk keterangan lanjut, sila layari halaman Dasar Privasi kami.

Soalan Kerap Tentang Odds Perlawanan

Odds perpuluhan adalah format yang paling popular di Malaysia dan paling mudah dikira. Nombor tersebut mewakili jumlah total yang anda akan terima per unit pertaruhan jika menang, termasuk modal asal. Contoh: anda bertaruh RM50 pada odds 2.10 — jika menang, anda terima RM105 (RM50 × 2.10). Keuntungan bersih anda ialah RM55. Semua pasaran di 7winph menggunakan format ini secara lalai untuk kemudahan pemain Malaysia.

Untuk perlawanan pra-pertandingan, odds 7winph dikemas kini beberapa kali sehari berdasarkan pergerakan pasaran global dan maklumat terkini seperti kecederaan pemain dan cuaca. Untuk pertaruhan langsung (in-play), odds dikemas kini setiap beberapa saat mengikut perkembangan perlawanan. Sistem kami menggunakan teknologi terkini untuk memastikan odds yang anda lihat adalah terkini dan tepat pada masa anda mengklik butang pertaruhan.

Pasaran 1X2 memerlukan anda memilih antara tiga keputusan: tuan rumah menang (1), seri (X), atau tetamu menang (2). Ia mudah difahami tetapi peluang seri boleh merugikan jika anda memilih pasukan yang akhirnya seri. Handicap Asia pula menghapuskan kemungkinan seri dengan memberikan kelebihan atau halangan gol kepada pasukan tertentu. Ia lebih popular dalam kalangan pemain berpengalaman Malaysia kerana memberikan peluang 50/50 yang lebih jelas dan odds yang lebih kompetitif di 7winph.

Setelah taruhan disahkan di 7winph, ia tidak boleh dibatalkan secara manual. Walau bagaimanapun, 7winph menawarkan ciri Cash Out untuk pasaran tertentu, di mana anda boleh menyelesaikan taruhan awal sebelum perlawanan berakhir pada nilai semasa. Ini berguna jika odds bergerak menguntungkan anda semasa perlawanan berlangsung dan anda ingin selamatkan keuntungan, atau jika situasi perlawanan berubah dan anda ingin mengurangkan kerugian potensi.

Semua Format Odds yang Ada di 7winph

Kenali setiap format supaya anda boleh memilih yang paling selesa dan menguntungkan.

Handicap Asia

Format paling popular di Malaysia. Menghapuskan pilihan seri dengan memberikan kelebihan atau tolakan gol. Sesuai untuk bola sepak di mana dua pasukan berbeza kekuatan bertemu — anda mendapat odds yang lebih adil dan kompetitif di 7winph.

Over/Under (Jumlah Gol)

Teka sama ada jumlah gol dalam perlawanan akan melebihi atau kurang dari nombor sasaran. Di 7winph, pasaran Over/Under tersedia untuk hampir semua sukan — bola sepak (gol), badminton (set/mata), kriket (run), dan e-sukan (kill/round).

Correct Score

Teka skor tepat akhir perlawanan. Odds sangat tinggi kerana kesukaran yang tinggi — tetapi kemenangan boleh menjadi sangat lumayan. Sesuai untuk pemain berpengalaman yang menganalisis corak skor perlawanan dengan mendalam sebelum bertaruh di 7winph.

Parlay / Accumulator

Gabungkan beberapa pilihan dalam satu taruhan untuk odds bergabung yang lebih tinggi. Semua pilihan perlu betul untuk menang, tetapi dengan modal kecil seperti RM20, potensi kemenangan di 7winph boleh mencapai ratusan atau ribuan ringgit.

In-Play Live Betting

Bertaruh semasa perlawanan berlangsung dengan odds yang dikemas kini setiap saat di 7winph. Lebih mendebarkan dan memberi peluang untuk memanfaatkan momentum perlawanan yang anda saksikan secara langsung.

Pencetak Gol Pertama

Teka siapa akan menjaringkan gol pertama dalam perlawanan. Odds biasanya antara 5.00 hingga 15.00 bergantung kepada pemain dan perlawanan. Pilihan menarik di 7winph apabila anda yakin dengan pemain penyerang pasukan tertentu dalam bentuk baik.

Dapatkan Odds Terbaik Malaysia Hanya di 7winph

Lebih 250,000 pemain Malaysia telah mempercayai 7winph sebagai platform pertaruhan pilihan mereka. Odds kompetitif, kemas kini masa nyata, dan lebih 847 perlawanan tersedia setiap hari — semua dalam satu platform yang selamat dan berlesen. Daftar sekarang dan mulakan dengan bonus selamat datang RM888.

RM888
Bonus Selamat Datang
Untuk ahli baru yang mendaftar dan membuat deposit pertama hari ini
Daftar Sekarang
English